کراس اور سریال های DC

کراس اورهای dc

کراس-اور یا CrossOver چیست؟

این یکی از پرتکرار ترین سوال‌هایست که برای تمام افرادی که تازه وارد دنیای سینما و تلویزیون می‌شوند، به وجود می آید. خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، کراس-اور به معنی حضور یک شخصیت یا یک واقعه داستانی از یک اثر، در اثر دیگر است. به عنوان مثال،حضور «گاس فرینگ» (Gus Fring) از شاهکار Breaking Bad در سریال Better Call Saul اشاره کنیم که درواقع کراس-اور بین Breaking Bad و Better Call Saul محسوب می‌شود. کراس-اور معمولا حالت «کمئو» (Cameo) یا «بازیگر میهمان» دارد. ما در این مطلب کراس اورهای dc یا Arrowverse را به ترتیب برای شما آماده کرده ایم.

 

کمئو یا cameo چیست؟

کمئو به معنی حضور کوتاه، مختصر و محدود یک شخصیت و یا حتی یک شخص معروف در یک اثر است. مثلا حضور «استن لی» (Stan Lee) در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، یک کمئو محسوب می‌شود.

 

در این مقاله ما تمامی کراس اورهای های سریال های dc شامل Arrow و The Flash و Supergirl و Legends Of Tomorrow  و Batwoman را برای شما آماده کرده ایم.

 

کراس اور  Flash vs. Arrow

کراس اورهای dc -Flash vs. Arrow

در این کراس اوور تیم فلش (بری آلن / فلش، کیتلین اسنو و سیسکو رامون) را می بینید که به تیم ارو (الیور کوئین ، فلیسیتی اسموک و جان دیگل) کمک می کند تا با کاپیتان بومرنگ، مبارزه کنند و بعد از ان تیم ارو به تیم فلش کمک می کند تابا فرا انسان Roy Bivolo مقابله کنند.

 

The Flash S01E08
Arrow-S03E08

 

کراس اور Heroes Join Forces

کراس اورهای dc -Heroes Join Forces

«Heroes Join Forces» کراس اور Arrowverse است که شامل قسمت‌هایی از سریال‌های تلویزیونی The Flash و Arrow میشود. در این کراس اوور بری آلن همان فلش و الیور کویین را می بینید که برای مقابله با وندال سوج، که به دنبال کندرا ساندرز و کارتر هال، تناسخ هاوک‌گرل و هاک‌من هستند، با هم متحد می شوند.

 

The Flash S02E08

Arrow-S04E08

کراس اور Worlds Finest

کراس اور Worlds Finest

این اپیزود شخصیت سوپرگرل را با همبازی سابقش در فیلم Glee، گرانت گاستین، که فلش را به تصویر می کشد، پیوند می دهد. عنوان اپیزود از سری World’s Finest Comics الهام گرفته شده بود که در آن سوپرمن با دیگر ابرقهرمانان دی سی از جمله فلش متحد می شد.

فروش جهانی فیلم سریع و خشن 9 از 250 میلیون دلار عبور کرد!

The Flash S02 E18
 Supergirl S01 E18

 

 

کراس اور Invasion

کراس اورهای dc - Invasion

“Invasion” کراس اور سالانه Arrowverse است، با قسمت‌هایی از مجموعه‌های تلویزیونی فلش، ارو و افسانه‌های فردا در CW، پخش ده و از کمیک Invasion در سال ۱۹۸۹ الهام گرفته شده است. که در ان یک نژاد بیگانه به نام Dominators به زمین حمله می کند و قهرمانان زمین 1  از SuperGirl درخواست کمک میکنند.

 

The Flash S03E08
Arrow-S05E08
Legends of Tomorrow S02E07

 

 کراس اور The Flash & Supergirl Musical Duet

کراس اورهای dc

در این دو قسمت شاهد کراس اوری بین سریال سوپرگرل و فلش هستیم. داستان در پایان اپیزود سوپرگرل به نام “Star-Crossed” آغاز می شود که در 20 مارس 2017 پخش شد و کارا دانورز / سوپرگرل توسط Music Meister  هیپنوتیزم شد، و مون ال  او را به زمین یک می آورد به این امید که تیم فلش بتواند او را نجات دهد.

 

Supergirl S02 E16
The Flash S03 E17

 

کراس اور Crisis on Earth-X

کراس اورهای dc - Crisis on Earth-X

Crisis on Earth-X چهارمین کراس اور سالانه اروورس است که شامل قسمت‌هایی از سریال‌های تلویزیونی سوپرگرل، ارو، فلش و افسانه های فردا در شبکه CW است. در این کراس اور  هنگام جشن عروسی ایریس و بری نازی ها از زمین x مشکل ساز میشوند.

 

Supergirl S03E008
Arrow-S06E08
The Flash S04E08
Legends of Tomorrow S03E08

 

کراس اور Elseworlds

کراس اورهای dc - Elseworlds

Elseworlds نام پنجمین کراس اور سالانه بین The Flash، Arrow و Supergirl است. در این کراس اور به معرفی قهرمان جدید یعنی بت وومن پرداخت میشود و پیش زمینه ای برای کراس اوور بعدی یعنی Crisis on Infinite Earths است.

 

The Flash S05E09
Arrow-S07E09
Supergirl S04E09

 

کراس اور Crisis on Infinite Earths

کراس اوورهای dc - Crisis on Infinite Earths

«بحران در زمین‌های بی‌نهایت» ششمین و آخرین کراس اور، اروورس است که قسمت‌هایی از سریال‌های تلویزیونی Supergirl، Batwoman، The Flash، Arrow و Legends of Tomorrow را در CW به نمایش می‌گذارد. در ششمین قسمت کراس اورهای dc قهرمانان  Arrowverse باید Anti-Monitor را متوقف کنند.

 

Supergirl S05E09
Batwoman S01E09
The Flash S06E09
Arrow S08E08
Legends of Tomorrow S05 Special episode

کراس اور Armageddon

کراس اور Armageddon

آرماگدون نام هفتمین کراس اور است. این کراس اوور طی پنج هفته از 16 نوامبر تا 14 دسامبر 2021 پخش شد. این کراس اوور به عنوان یک رویداد ویژه پنج قسمتی بود که فصل هشتم فلش را آغاز کرد.

The Flash S08 E01
The Flash S08 E02
The Flash S08 E03
The Flash S08 E04
The Flash S08 E05

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

بهترین سرویس‌های پخش آنلاین فیلم و سریال
کلیدواژه : فیلم و سریال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *